laptop-power.pl

Blog komputerowy

Głośniki ze wzmacniaczem – wady i zalety
Laptop

Głośniki ze wzmacniaczem – wady i zalety

Kiedy planujemy stworzenie własnego systemu nagłaśniającego w domu, bądź mieszkaniu, zastanawiamy się nad doborem odpowiednich głośników. Głośniki ze wzmacniaczem to bardzo fajny gadżety, natomiast niekoniecznie potrzebny przeciętnemu amatorowi dźwięków.
Głośniki ze wzmacniaczem posiadają tyle samo zalet, ile wad. Są bardzo pożądanym sprzętem wśród miłośników muzyki-amatorów, którzy na co dzień żyją muzyką i dźwiękami. Natomiast czy jest to obiekt, który zadowoli wymagającego profesjonalisty, który muzyką i dźwiękami zajmuje się zawodowo?

Głośniki ze wzmacniaczem – zalety

Jedną z najważniejszych zalet głośników ze wzmacniaczem jest zredukowany do minimum system przewodów. System wzmacniający jest umieszczony wewnątrz sprzętu, co znacznie zmniejsza zajmowaną, przez urządzenie, przestrzeń. Bezpośrednio przyczynia się to do oszczędności, ponieważ głośniki ze wzmacniaczem do prawidłowego działania, nie potrzebują dodatkowych urządzeń czy przewodów.
Sprzęt tego typu jest zazwyczaj odgórnie skompletowany – głośniki i wzmacniacz są do siebie idealnie dopasowane przez producenta. Oczywiście, jeżeli mowa o profesjonalnej firmie. W związku z tym właściciel nie musi martwić się odpowiednim dobraniem sprzętu.

Głośniki ze wzmacniaczem – wady

Zawodowi muzycy i dźwiękowcy dostrzegają w głośnikach ze wzmacniaczem sporo wad. Przede wszystkim uważają, że głośniki ze wzmacniaczem nie mają absolutnie żadnego wpływu na charakter brzmienia. Wynika to z faktu, że gotowy system nagłaśniający, przygotowany przez producenta, narzuca pewne ustawienia, nie podlegając przy tym żadnym modyfikacjom.
Samodzielne dobranie przez właściciela głośników, wzmacniacza, a także okablowania, umożliwia stworzenie osobistego zestawu o doskonałej jakości dźwięku, który można modulować według upodobań i preferencji.

Polecany sprzęt i zakres cenowy

Gdy po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, a także po sprecyzowaniu swoich potrzeb, zdecydujemy się na zakup głośników ze wzmacniaczem, należy jeszcze wybrać odpowiedni sprzęt. Poniżej krótki ranking przyzwoitych urządzeń w przystępnych cenach.

1. Trust głośniki GXT 628 2.1 Illuminated Speaker Set Limited Edition (20562) – cena 350 zł
2. Logitech Z407 2.1 – cena 340 zł
3. NATEC-GENESIS Helium 600 – głośniki komputerowe – cena 250 zł
4. TRUST GXT 629 Tytan – głośniki komputerowe – cena 350 zł
5. Creative T3250W 2.1 – cena 230 zł
6. TRACER Głośniki 2.1 Yass BLUETOOTH – głośniki komputerowe – cena 170 zł
7. TRACER 2.1 HI- CUBE RGB Flow Bluetooth – głośniki komputerowe – cena 170 zł