laptop-power.pl

Blog komputerowy

Kilka rad jak zlokalizować telefon
Smartfony

Kilka rad jak zlokalizować telefon

Bez telefonu obecnie jak bez ręki. Telefon to w dzisiejszych czasach okno na świat. I nie jest to przesadzone porównanie. Obecnie przy pomocy telefonu jesteśmy w stanie załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu. Sprawy urzędowe, zakup biletów ma koncert i wiele, wiele innych. Należy też pamiętać, że urządzenie tak wszechstronne jak telefon, który ułatwia tyle czynności codziennego życia należy dobrze zabezpieczyć przed zgubieniem czy kradzieżą. A jeśli już zdarzy się, że zgubimy telefon, warto wiedzieć, w jaki sposób można go zlokalizować. Możliwości lokalizacji urządzenia jest kilka.

Jak zlokalizować telefon?

Najprostszym sposobem na zlokalizowanie telefonu komórkowego jest skorzystanie z technologii oferowanych przez operatorów. To całkiem łatwe, bo polega na zlokalizowaniu urządzenia przez Internet. Sama lokalizacja jest możliwa z poziomu systemu operacyjnego. Jeśli zgubimy iPhone’a możemy zalogować się do i Cloud. Jeśli z kolei zostanie nam ukradziony telefon z systemem Android, mamy możliwość zlokalizowania go poprzez zalogowanie się do konta Google. Warunkiem zlokalizowania telefonu przez stronę www jest wcześniejsze aktywowanie takiej usługi w telefonie. Dotyczy to i jednego i drugiego systemu.

Lokalizowanie telefonu z Androidem

W celu lokalizacji telefonu z systemem Android trzeba zalogować się na koncie Google i tam przejść do strony „Znajdź telefon”. Warunkiem zlokalizowania urządzenia i pokazania go na mapie jest połączenie z Internetem i włączony moduł GPS. Z poziomu konta Google możemy odtworzyć dźwięk, ale także wylogować się zdalnie z urządzenia lub wymazać jego pamięć.

Lokalizowanie telefonu z systemem iOS

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku namierzania telefonu z systemem iOS. W pierwszej kolejności należy pamiętać, by mieć w telefonie włączoną opcję „Znajdź mój iPhone”, by następnie móc zalogować się do swojego konta iCloud i znaleźć telefon na mapie. Podobnie jak w przypadku systemu Android, również iOS daje możliwość skasowania pamięci urządzenia, czy odtworzenia na nim dźwięku.
Inne sposoby na zlokalizowanie telefonu

Wymienione wyżej systemowe rozwiązania jako wbudowane w telefon są najbardziej niezawodne, ale nie jedyne. Do zlokalizowania telefonu służy również wiele aplikacji zewnętrznych, stworzonych przez niezależnych producentów. Jedną z nich jest Prey to darmowa lokalizacja telefonu dla wszystkich popularnych systemów – Windows, Mac OS X, Android, iOS, Linux. W tym przypadku również rejestrujemy konto i dodajemy urządzenia. Gdy któreś zginie, a będzie podłączone do sieci zlokalizujemy jego położenie na mapie.
Dla niektórych ciekawostką może być to, że możliwość lokalizowania urządzeń dają programy antywirusowe, na przykład Norton Mobile Security.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.