laptop-power.pl

Blog komputerowy

Kilka rad jak zlokalizować telefon
Smartfon

Kilka rad jak zlokalizować telefon

Bez telefonu obecnie jak bez ręki. Telefon to w dzisiejszych czasach okno na świat. I nie jest to przesadzone porównanie. Obecnie przy pomocy telefonu jesteśmy w stanie załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu. Sprawy urzędowe, zakup biletów ma koncert i wiele, wiele innych. Należy też pamiętać, że urządzenie tak wszechstronne jak telefon, który ułatwia tyle czynności codziennego życia należy dobrze zabezpieczyć przed zgubieniem czy kradzieżą. A jeśli już zdarzy się, że zgubimy telefon, warto wiedzieć, w jaki sposób można go zlokalizować. Możliwości lokalizacji urządzenia jest kilka.

Jak zlokalizować telefon?

Najprostszym sposobem na zlokalizowanie telefonu komórkowego jest skorzystanie z technologii oferowanych przez operatorów. To całkiem łatwe, bo polega na zlokalizowaniu urządzenia przez Internet. Sama lokalizacja jest możliwa z poziomu systemu operacyjnego. Jeśli zgubimy iPhone’a możemy zalogować się do i Cloud. Jeśli z kolei zostanie nam ukradziony telefon z systemem Android, mamy możliwość zlokalizowania go poprzez zalogowanie się do konta Google. Warunkiem zlokalizowania telefonu przez stronę www jest wcześniejsze aktywowanie takiej usługi w telefonie. Dotyczy to i jednego i drugiego systemu.

Lokalizowanie telefonu z Androidem

W celu lokalizacji telefonu z systemem Android trzeba zalogować się na koncie Google i tam przejść do strony „Znajdź telefon”. Warunkiem zlokalizowania urządzenia i pokazania go na mapie jest połączenie z Internetem i włączony moduł GPS. Z poziomu konta Google możemy odtworzyć dźwięk, ale także wylogować się zdalnie z urządzenia lub wymazać jego pamięć.

Lokalizowanie telefonu z systemem iOS

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku namierzania telefonu z systemem iOS. W pierwszej kolejności należy pamiętać, by mieć w telefonie włączoną opcję „Znajdź mój iPhone”, by następnie móc zalogować się do swojego konta iCloud i znaleźć telefon na mapie. Podobnie jak w przypadku systemu Android, również iOS daje możliwość skasowania pamięci urządzenia, czy odtworzenia na nim dźwięku.
Inne sposoby na zlokalizowanie telefonu

Wymienione wyżej systemowe rozwiązania jako wbudowane w telefon są najbardziej niezawodne, ale nie jedyne. Do zlokalizowania telefonu służy również wiele aplikacji zewnętrznych, stworzonych przez niezależnych producentów. Jedną z nich jest Prey to darmowa lokalizacja telefonu dla wszystkich popularnych systemów – Windows, Mac OS X, Android, iOS, Linux. W tym przypadku również rejestrujemy konto i dodajemy urządzenia. Gdy któreś zginie, a będzie podłączone do sieci zlokalizujemy jego położenie na mapie.
Dla niektórych ciekawostką może być to, że możliwość lokalizowania urządzeń dają programy antywirusowe, na przykład Norton Mobile Security.