laptop-power.pl

Blog komputerowy

komputer do biura
Laptop

Komputer do pracy w domowym biurze

Biuro to miejsce, w którym pracujemy przy komputerze. Dotychczas biuro kojarzyło nam się z pracą tradycyjną, ale od czasu pandemii koronawirus biuro może znajdować się w naszym domu. Wszystko dzięki pracy zdalnej, która w ostatnim czasie stała się coraz bardziej popularna i dla wielu z nas może być zarówno tymczasowym odpowiednikiem pracy w tradycyjnym biurze, jak i pracą dodatkową, którą możemy rozwijać, kiedy wykonywanie naszego głównego zawodu jest niemożliwe przez funkcjonujące obostrzenia. Być może praca zdalna przy komputerze to coś, w czym od zawsze chcieliśmy się sprawdzić, ale dotychczas nie mieliśmy na to czasu.

Koronawirus a praca zdalna

Koronawirus być może sprawił, że jest to tymczasowo nas sposób na zarabianie. Ale, jak już zostało to powiedziane, potrzebny jest do tego komputer. Być może używamy dotychczasowego laptopa już od wielu lat i sprawuje się świetnie, a być może potrzebujemy zakupu nowego z uwagi na ciągłe awarie tego, którego używaliśmy do tej pory. Mnogość asortymentu sklepów, w których można kupić laptopy, na pewno sprawi, że znajdziemy idealny komputer do biura domowego dla siebie. Możemy zarówno kupić go przez internet, jak i stacjonarnie.

Zakupy stacjonarne czy online

Jeśli dobrze znamy się na sprzęcie komputerowym na tyle dobrze, żeby wybrać go bez pomocy fachowca, dobrą opcją będzie zakup online. Natomiast jeśli potrzebujemy konsultacji na żywo i obejrzenia sprzętu na własne oczy przed zakupem, lepszą opcją będą zakupy stacjonarne. Niezależnie od sposobu zakupów, na pewno użyjemy najlepszego sprzętu do wykonywania pracy zdalnej w domowym biurze, którym może być chociażby nasz pokój. Praca zdalna z domu musi być wygodna.

Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?

Odpowiednio dobrany laptop do pracy biurowej sprawdzi się nie tylko w pracy, ale także w domu. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy wyborze laptopa do pracy zdalnej.

  • Lekka i wytrzymała obudowa laptop do pracy w domu powinien być wykonany z metalu lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dodatkowe wzmocnienie obudowy i klawiatury pomaga chronić podzespoły.
  • Liczba portów i złączy: im więcej, tym więcej funkcji ma laptop. Podczas korzystania z HomeOffice przydatne nie tylko standardowe porty USB, ale także gniazdo słuchawkowe i Ethernet.
  • RAM Upewnij się, że ma co najmniej 8 GB pamięci RAM. Model ten zapewni normalne funkcjonowanie aplikacji i programów niezbędnych do prowadzenia działalności komercyjnej.
  • SSD ten typ dysku zapewnia dużą wydajność systemu i krótszy czas uruchamiania aplikacji.
    Dyski SSD charakteryzują się wydajnością, niezawodnością i cichą pracą. Dzięki niemu praca na domowym laptopie będzie działać dokładnie tak, jak tego oczekujesz.
  • Rozmiar ekranu duży ekran zapewnia wygodę podczas wielogodzinnego użytkowania. Optymalnym rozwiązaniem do pracy zdalnej jest laptop z matrycą 14, 15 lub 15,6 cala.
    Wielkość ekranu jest jednak kwestią indywidualną.