Współczesne telefony to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą ułatwiać nam życie na wiele sposobów. To dzięki nim możemy korzystać z internetu kiedy tylko chcemy, to dzięki nim możemy wspierać się nawigacją gps oraz kontaktować z bliskimi na wiele sposobów. Jednym z tych najważniejszych stają się rozmowy video.
Rozmowy video: za co są tak cenione?
Video rozmowy telefoniczne zyskały wielką popularność wśród tych, którzy sporo czasu spędzają poza domem, a chcą utrzymywać dobre relacje z najbliższymi. Rozmowa video pozwala nawiązać bliższy kontakt z dzieckiem, które tęskni za rodzicem przebywającym w służbowej podróży, ułatwia też życie parom, które z różnych przyczyn nie mogą się spotkać osobiście. Taka forma rozmowy telefonicznej może się też okazać przydatna w świecie biznesu, w którym komunikacja niewerbalna odgrywa ważną rolę, oraz podczas starania się o pracę. I tu coraz częstszym zjawiskiem stają się rozmowy video.
Co jest niezbędne do przeprowadzenia takiej rozmowy?
Przede wszystkim telefon z kolorowym wyświetlaczem, zewnętrznym aparatem oraz z możliwością włączenia trybu głośnomówiącego. Ważna jest też odpowiednia aplikacja. Wiele ciekawych rozwiązań dostarczają sami operatorzy, którzy walczą o klienta m.in. nowinkami technologicznymi. Można też korzystać z różnych platform oraz komunikatorów, dzięki którym prowadzenie rozmów wideo staje się bardzo proste. Z jakich rozwiązań można skorzystać?
Jednym z najpopularniejszych narzędzi do prowadzenia video rozmów przez telefon, jest Google Duo, z którego można korzystać na każdym smartfonie z Androidem oraz na iPhonie. Program ten może być wykorzystywany również przez użytkowników tradycyjnych komputerów, co dodatkowo przyczynia się do zwiększenia popularności tej przeglądarki. Innymi komunikatorami, z których chętnie korzystają użytkownicy telefonów, są WhatsApp i Messenger – popularne aplikacje, bez których wielu młodych ludzi nie potrafi sobie wyobrazić życia.
Jak przygotować się do video rozmowy
Dobry telefon i odpowiednia aplikacja to podstawa, warto jednak zadbać o jakość rozmowy video – szczególnie w chwili, gdy po drugiej stronie znajduje się partner biznesowy, współpracownik lub potencjalny klient. O co warto zadbać? O odpowiednie otoczenie oraz oświetlenie. Warto też pamiętać o tym, jak ważną kwestią jest kontakt wzrokowy. Jak spojrzeć w oczy osobie, z którą rozmawiamy za pomocą video? Nie patrząc w ekran, lecz w kamerkę. To prosta zasada, jednak w wielu przypadkach to właśnie jej przestrzeganie okazuje się największym problemem.