laptop-power.pl

Blog komputerowy

Gry strategiczne ranking - najlepsze gry 2020 roku
Gry

Gry strategiczne ranking – najlepsze gry 2020 roku

Gry strategiczne są najbardziej rozbudowanym gatunkiem. Z tego powodu ich wybór na rynku jest ogromny. Jednak gra grze nierówna pod wieloma względami. Gry strategiczne ranking ułatwi graczowi dokonanie wyboru wśród licznych produkcji i wybranie tych najlepszych dla siebie.

Gry strategiczne są gatunkiem, który nieustannie się rozwija. Jednak charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem trudności, co sprawia, że mają niewielki zasięg wśród szerokiego grona odbiorców. Pomimo tego są to niesamowicie ciekawe i warto się zapoznać z ich bogatą ofertą.

Gry strategiczne ranking – co brano pod uwagę?

Poniższe zestawienie zostało stworzone w 2020 roku na podstawie opinii doświadczonych i zawodowych graczy i amatorów, którzy kochają zabawę.
Najlepsze gry strategiczne nie są wybierane przez bardzo wąskie grono wysublimowanych pasjonatów, ponieważ interesują ich wyłącznie gry o, wspomniany już wcześniej, poziomie trudności, który odstrasza przeciętnych graczy. Ci pierwsi dostrzegają i doceniają w grach strategicznych nawet najdrobniejsze szczegóły, powszechnie niezauważalne.
Ranking gier strategicznych przedstawia produkcje o średnim poziomie zaawansowania. Dobra produkcja to taka, która jest odpowiednio zbalansowana zarówno poziomem złożoności, jak i trudności, dlatego potrafi zainteresować też przeciętnego gracza.

Gry strategiczne ranking 2020

1. Sid Meiers Civilization VI (Gra PC) – strategia turowa stworzona przez Firaxis Games. Wydana przez 2K Games 21 października 2016 roku na platformę Microsoft Windows oraz 9 lutego 2017 na system Linux. Oferuje graczowi nowe sposoby interakcji ze światem, ekspansji imperium, rozwoju kulturowego oraz rywalizacji z historycznymi przywódcami.
2. Age of Empires II The Age of Kings (Gra MAC) – jest drugą częścią z serii gier Age of Empires. Została wydana w 1999 roku, dwa lata po wydaniu części pierwszej. W drugiej części twórcy udostępnili 13 cywilizacji, a produkcja obejmuje epoki od wczesnego średniowiecza do renesansu.
3. Anno 1800 (Gra PC) – doskonała strategia o budowaniu miast, opracowana przez Blue Byte i wydana przez Ubisoft w 2019 roku w Ameryce Północnej. Siódma gra z serii Anno.
4. Creative Assembly Total War Saga: Thrones of Britannia (Gra PC) – strategia opracowana przez Creative Assembly i wydana przez firmę Sega w 2018 roku.
Akcja gry dzieje się w 878 roku na Wyspach Brytyjskich.
5. Total War Rome II (Gra PC) – gra, która łączy strategiczną grę turową i strategiczną grę czasu rzeczywistego. Stworzona przez The Creative Assembly i w 2013 roku przez firmę Sega.