laptop-power.pl

Blog komputerowy

Przydatne akcesoria do laptopa
Laptopy

Przydatne akcesoria do laptopa

Komputery przenośne charakteryzują się ogromną uniwersalnością oraz praktycznością. Dzięki uniezależnieniu od sieci elektrycznej mogą pracować przez bardzo długi czas na własnej baterii, a to sprawia, że mogą być swobodnie przenoszone. I choć są to urządzenia naprawdę rewelacyjne, to jednak nie oznacza to, że nie można ich jeszcze bardziej poprawić, stosując różnego rodzaju akcesoria do laptopa. Które z tych akcesoriów warto szczególnie mocno mieć?

Podkładka chłodząca

Nowoczesne komputery prenośne w nawet najmniejszym stopniu nie odbiegają od tych stacjonarnych pod względem ich możliwości obliczeniowych. I choć nie ma żadnego problemu z tym, aby uruchomić na nich naprawdę oszałamiające gry, to jednak pamiętać trzeba, że mocno upakowana odbudowa może mieć spore trudności z efektywnym odprowadzaniem ciepła generowanego przez potężne karty graficzne lub procesory. Efektem tego jest oczywiście mocno gorejąca się obudowa komputera. Skutkiem tego jest spory dyskomfort, jeśli np. chce się podczas pracy trzymać komputer na kolanach. Żeby temu przeciwdziałać, poleca się kupienie do laptopa dodatku w postaci podkładki chłodzącej. Wyposażona jest ona w kilka wiatraków, które skutecznie wychładzają komputer, znacznie poprawiając jego właściwości do pozbywania się wysokiej temperatury.

Osłonka na kamerę

Innego typu bardzo polecanym dodatkiem do laptopa jest osłonka na kamerę. W obecnych czasach, gdy za wszelką cenę trzeba starać się chronić swoją prywatność, zasłonienie kamery w laptopie, która z łatwością może zostać przechwycona przez hakerów, jest czymś absolutnie podstawowym. Osłonka ta jest wykonana z silikonu, więc nie tylko nie jest ciężka, lecz również nie jest w stanie uszkodzić ani kamery, ani obudowy komputera.

Etui na komputer

Komputery przenośne używane są głównie z tego powodu, że mogą być wynoszone z domu i transportowane do pracy, kawiarni, czy też na wakacje. Oczywiście wraz z tą możliwością znacznie rośnie ryzyko uszkodzenia komputera. W końcu wychodząc z nim z domu, narażamy go na naprawdę szeroki zakres różnego rodzaju zagrożeń. Z tego też powodu jednym z najbardziej potrzebnych i podstawowych akcesoriów do laptopa, jest specjalny futerał. Z wyglądu przypomina on nieco zwykłą walizkę, lecz w środku jest nie tylko odpowiednio wyściełany, lecz również charakteryzuje się bardzo precyzyjnie dobranym rozmiarem, więc komputer przenoszony jest warunkach bardzo bezpiecznych i zupełnie mu niezagrażających. Co więcej, w takiej torbie na komputer obecne są również liczne schowki na akcesoria używane przy komputerze np. na przedłużacze też dodatkową baterię.