laptop-power.pl

Blog komputerowy

Jakie są najbardziej przydatne programy na laptopa?
Laptop

Jakie są najbardziej przydatne programy na laptopa?

Laptop stał się dziś już takim urządzeniem, bez którego większość nie wyobraża sobie swojego życia. Wykorzystuje się go do pracy, nauki rozrywki i wielu innych codziennych rzeczy. Zwłaszcza w ostatnim czasie, komputery są wykorzystywane zdecydowanie częściej. W takiej sytuacji wielu zdecydowało się pewnie na zakup nowego sprzętu. Warto przy tym zaopatrzyć się w programy, które usprawnią i ułatwią pracę na urządzeniu. Jakie więc są przydatne programy na laptopa, które warto zainstalować w systemie Windows?

Zabezpieczenie przed wirusem

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych programów, jakie powinny się znaleźć na każdym komputerze jest antywirus. We wszystkich laptopach potrzebne jest zabezpieczenie przed niechcianymi plikami, które starają się go zainfekować. Aplikacją, która się tu bardzo dobrze sprawdzi będzie Spybot Search & Destroy. Wyszukuje ona wszelkiego rodzaju wirusy i stara się je jak najszybciej zniszczyć, aby uchronić naszego laptopa przez ich niechcianym działaniem. Jest to program płatny, jednak jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja. Lepiej jest zapłacić mniej za ochronę niż później przepłacić za naprawę zainfekowanego komputera.

Porządek na dysku

Bałagan w rejestrze i starych plikach jest znany każdemu posiadaczowi komputera. Często trudno jest z nim sobie poradzić, ponieważ jest on zbyt duży i przytłaczający. Idealnym program, który pomoże ten bałagan uporządkować będzie CCleaner. Jest jak najbardziej efektywny w oczyszczaniu starych plików oraz porządkowaniu rejestru. Program pozwala przejrzeć wszystkie pliki przeznaczone do usunięcia, a nad całym procesem daje użytkownikowi kontrolę. Umożliwia on usunięcie tymczasowych lub potencjalnie niechcianych plików pozostawionych przez niektóre programy oraz zawiera także funkcję oczyszczania rejestru systemu Windows z błędnych lub niepotrzebnych wpisów.

Pakiet biurowy

LIbreOffice, czyli darmowy pakiet biurowy, który może być używany wszędzie i rozpowszechniany bez ograniczeń. Jest kompatybilny z podstawowymi formatami pakietu Microsoft Office, a do tego dokłada własne rozszerzenia. Pozwala on na szybkie tworzenie dokumentów tekstowych, prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych, a praca na tym programie jest zdecydowanie bezproblemowa oraz prosta.

Trochę rozrywki

Oglądanie filmów to ulubiona forma rozrywki wielu ludzi. Mając do dyspozycji przenośny komputer można oglądać je właściwie wszędzie i o każdej porze. Warto mieć do tego odpowiedni program, jakim będzie VLC. Jest to odtwarzacz multimedialny o otwartym kodzie źródłowym. Jest prostym, skutecznym i użytecznym odtwarzaczem dla Windows. Program ten odtworzy każdy rodzaj pliku audio oraz wideo, a także płyty DVD. Ważną zaletą jest także to, że jest on całkowicie darmowy i dostępny dla każdego.