laptop-power.pl

Blog komputerowy

Czym powinien charakteryzować się laptop dla studenta?
Laptop

Czym powinien charakteryzować się laptop dla studenta?

Komputery obecnie są właściwie w każdym aspekcie naszego życia. Nic więc dziwnego, że oprócz takich zastosowań, jak typowo rozrywkowe, używane są również i do nauki. Problem tylko w tym, że o ile wybranie odpowiedniego komputera do domu nie jest specjalnie trudnym zadaniem, to już jednak odpowiedni laptop dla studenta jest często dużą tajemnicą. Jak taki laptop wybrać i czym się on powinien charakteryzować?

Jakie podzespoły?

Wiele osób sądzi, że laptopy dla studentów nie muszą posiadać mocnych i bardzo bogatych w moc obliczeniową podzespołów, ponieważ nie będą używane do zaawansowanych zadań. W końcu laptop ten ma być używany do nauki, internetu, a także ewentualnie do wyświetlania filmów. Jest to ogromny błąd, ponieważ szybko okazuje się po kupnie takiego prostego i niezbyt mocnego sprzętu, że dramatycznie brakuje w nim mocy. Jak bowiem można szybko zauważyć, nauka studenta odbywa się również przy wykorzystaniu bardzo zaawansowanych programów np. do obróbki zdjęć, czy też do projektowania. Programy te potrzebują dużą moc obliczeniową do swojego działania, często nawet większą niż w przypadku nowoczesnych gier. Sprawia to, że komputer dla studenta musi być odpowiednio mocny i szybki, aby można było zadania te wykonywać na nim w pełni komfortowo.

Jaka obudowa?

W przypadku laptopa dla studenta nie mniej ważną sprawą od tego, co siedzi w komputerze, jest to, jaka jest obudowa całego urządzenia. Musi się ona charakteryzować dwoma sprawami – po pierwsze musi być odpowiednio ładna i estetyczna, ponieważ każdemu młodemu człowiekowi zależy na tym, aby otaczać się ładnymi rzeczami. Po drugie jednak i najważniejsze, obudowa ta musi być odpowiednio mocna i bezpieczna. Z racji tego, że laptop będzie przenoszony pomiędzy uczelnią, domem, czy też akademikiem, a biblioteką, czyhać na niego będą najróżniejsze zagrożenia, tym oczywiście te w postaci zalania np. kawą. Oznacza to, że bez odpowiedniej obudowy, komputer może być bardzo szybko zniszczony, a co najgorsze, zniszczone razem z nim mogą być zgromadzone na jego dysku dane w postaci notatek, czy też wykonanych samodzielnie prac.

Cena laptopa

Powyższe cechy powodują, że laptopy dla studentów nie są w tej niżej grupie cenowej, lecz należą do zdecydowanie droższych maszyn. Mimo to, warto podczas szukania i kupowania takiego komputera szukać możliwie jak najtańszego modelu, ponieważ jak wiadomo, studencki portfel nie jest z gumy i zwyczajnie często świeci pustkami. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem okazuje się kupienie komputera używanego np. poleasingowego, który będzie znacznie tańszy niż nowy, a w nadal bardzo dobrej formie.