laptop-power.pl

Blog komputerowy

Jak zablokować numer telefonu, który jest niechciany?
Smartfon

Jak zablokować numer telefonu, który jest niechciany?

Dzisiaj coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem, kiedy dzwoni do nas niechciany numer. Bardzo często nękają nas już nie tylko nielubiani znajomi, ale także telemarketerzy, sprzedawcy czy nękający żartownisie. Jest to bardzo uciążliwe zjawisko, które przeszkadza nam normalnie funkcjonować. W pracy, w szkole, na zakupach, wciąż dzwoni niechciany numer.

Co zrobić, by przestał dzwonić?

Mając powyższy problem wiele osób, poszukuje porady i odpowiedzi na proste pytanie. Jak zablokować numer, który jest niechciany? Jak spowodować, by osoby, z którymi nie chcemy kontaktu, nie łączyły się więcej z nami telefonicznie?
Z najnowszych statystyk widać, że jest to problem coraz szerszej grupy osób. Te nękające telefony nie tylko utrudniają codzienne życie, ale także sprawiają, że nie można bezstresowo korzystać ze swojego smartfona. Przyjemność rozmów telefonicznych i prowadzenia spotkań internetowych staje się uciążliwa i niekomfortowa.
Na ten fakt jest lekarstwo i to wcale nie musimy, według niego, wyciszać dzwonków w telefonie ani czyścić wciąż poczty. Wystarczy aktywować usługę blokady połączeń z numerów zastrzeżonych. Jest to forma usługi bezpłatnej i każdy może ją sam wykonać z własnego telefonu.

Jak zablokować numer?

Polecana usługa to funkcja ACR i można ją aktywować z własnego telefonu wpisując na klawiaturze kod *222*114*1#. Po zarejestrowaniu kodu na zawsze zostajemy już odcięciu od numerów zastrzeżonych.
Co zatem słyszy wtedy, osoba dzwoniąca? Prosty i krótki komunikat:
„Abonent, którego numer wybrałeś, nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć, włącz prezentację numeru”.
Ciekawe ilu „stalkerów” zdecyduje się wtedy na wyłożenie swoich kart i zaprezentowanie swojego numeru telefonu?

Jakie są jeszcze metody blokowania niechcianych numerów?

Chęć zgłoszenia konkretnych numerów telefonicznych, których nie chce się odbierać można zgłosić operatorowi sieci naszych usług telefonicznych. Można się też bawić i odrzucać numery telefonów, z którymi nie chce się mieć połączeń. Telefony z Androidem dają bardzo dużo możliwości, poprzez specjalne aplikacje, które pozwalają bezpłatnie blokować poszczególne telefony przychodzące.
Do czarnej listy numerów można samodzielnie dodawać poszczególne kontakty. Wykonać to można w ten sposób, że klika się na dany numer i dopisuje się go do wspomnianej listy.
Numery telefonów można też śledzić i poprzez konkretne aplikacje dowiedzieć się, kto tak usilnie nas bombarduje. Każdy z powyższych sposobów pozwoli nam na uniknięcie kontaktu z intruzami.