laptop-power.pl

Blog komputerowy

Laptop w abonamencie - czy to się opłaca?
Laptop

Laptop w abonamencie – czy to się opłaca?

Laptop – towar pożądany

W dzisiejszych czasach laptop to urządzenie powszechnie używane. Zapewne ze sporą dozą pewności można by powiedzieć, że każdy ma laptopa. A kto nie ma, ten chce mieć albo wkrótce będzie miał. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zakup tak drogiego sprzętu elektronicznego jak laptop. Cena laptopa to jednorazowo średnio wydatek rzędu kilku tysięcy. Na cenę notebooka wpływ ma jego marka, przeznaczenie i parametry techniczne. Sprzęty gamingowe będą potrzebowały innej kart graficznej i procesora, niż te przeznaczone do przeglądania internetu czy oglądania filmów. Różnica pojawia się również w cenie. Laptopy dla graczy są zdecydowanie droższe. I zdecydowanie bardziej pożądane. Szczególnie w okresie świątecznym są bardzo popularne jako prezent, na przykład dla dziecka. W przypadku braku możliwości zakupu „od ręki” czy na raty warto sprawdzić ofertę operatorów telefonicznych posiadających ofertę internetu, którzy dają możliwość zakupu laptopa w abonamencie.

Laptop w abonamencie – na czym to polega?

Kupując laptop u operatora możemy dostać sprzęt za „złotówkę”, czyli za minimalną opłatę na start. Oczywiście koszt notebooka spłacany jest w kolejnych miesiącach trwania abonamentu jako część comiesięcznej opłaty nazywana przez niektórych operatorów ratą sprzętową. Łatwo obliczyć, że chcąc jak najtaniej zakupić dobry sprzęt, jakim jest na przykład laptop gamingowy, wybierzemy umowę na dłuższy czas z wyższą kwotą comiesięcznego abonamentu. Umowy zawierane z operatorami trwają zazwyczaj 24 lub 36 miesięcy. Część comiesięcznej opłaty stanowi rata sprzętowa za laptopa, pozostała kwota to abonament za usługi. W pakiecie z laptopem jest zatem urządzenie takie jak na przykład router czy modem pozwalający na dostęp do internetu.

Czy warto kupić laptop w abonamencie?

Jakkolwiek by nie liczyć ile po czasie trwania umowy zapłacimy finalnie za sprzęt, który spłacany jest w comiesięcznej opłacie abonamentowej, kwota ta będzie wyższa niż cena laptopa zakupionego w sklepie i do tego usługi internetu. Nie zawsze jest jest to bardzo duża różnica. Dla kogoś, kto nie dysponuje wystarczającą kwotą na zakup sprzętu jest to uczciwe rozwiązanie. I do tego wygodne. Płacąc comiesięczną fakturę, jednocześnie płacimy ratę za sprzęt i opłatę abonamentową za usługi, na przykład za usługę mobilnego internetu. Czy zatem warto kupić laptop w abonamencie? To dobre rozwiązanie, choć niewątpliwie nieco droższe niż zakup sprzętu za gotówkę. Nie mniej jednak warto skorzystać z takiej oferty.