laptop-power.pl

Blog komputerowy

Internet na kartę - kiedy to się opłaca
Internet

Internet na kartę – kiedy to się opłaca

Coraz trudniej jest nam funkcjonować bez dostępu do Internetu, dlatego niemal każdy w ramach swojego abonamentu decyduje się na jakiś pakiet internetowy. Niestety takie pakiety są mało elastyczne i często zwyczajnie drogie. A co jeśli większe ilości pakietów danych są nam potrzebne okazjonalnie, np. tylko podczas dłuższych wyjazdów. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być Internet na kartę.

Czym wyróżnia Internet na kartę

Internet na kartę to rodzaj ten rodzaj dostępu do sieci, który nie wiąże nas żadną umową, a co za tym idzie, nie musi generować comiesięcznych rachunków. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, wystarczy w dowolnym kiosku zakupić odpowiednią kartę prepaid i ją doładować wybraną kwotą. Oczywiście zgodnie z prawem każdy numer trzeba zarejestrować, dlatego na zakupy najlepiej wybrać się z dowodem osobistym. To wystarczy by otrzymać możliwość wykorzystania odpowiedniego pakietu danych.
Coraz więcej operatorów już po doładowaniu oferuje pewną ilość Internetu, a kwotę doładowania można wykorzystać na dodatkowy pakiet. Takie doładowanie, czy pakiety są zwykle ograniczone czasowo, ale stanowią idealne rozwiązanie, dla osób, które większą ilość danych wykorzystują tylko okazjonalnie.

Jakie są zalety posiadania Internetu na kartę?

Internet na kartę to najbardziej elastyczna forma Internetu mobilnego. Kluczową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie ogranicza go żadne umowa. Płaci się dokładnie za takie pakiety danych, jakie są aktualnie potrzebne. Co więcej, dziś gdy większość komórek ma dwa sloty na karty sim często nie wymaga nawet inwestycji w dodatkowe urządzenia. Będąc zarówno na wakacjach, jak i na wyjeździe służbowym, nie trzeba poszukiwać darmowych hot-spotów, czy liczyć na wydajność sieci w hotelu. Wystarczy doładować dodatkową kartę i korzystać z jej zasobów. A jeśli zależy nam na osobnym ruterze, wystarczy zakupić urządzenie typu MiFi by udostępniać Internet z takiej karty rodzinie czy współpracownikom. Takie urządzenia dzisiaj można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych.

Jednak największe oszczędności można uzyskać korzystając z Internetu na kartę podczas wyjazdów zagranicznych, tych w ramach UE, a zwłaszcza poza nią. Pakiety, które operatorzy oferują w ramach UE są niewielkie, i stosunkowo drogie. Jednak wyjątkowo wysokie ceny dotyczą zwłaszcza pakietów danych wykorzystywanych poza UE. To właśnie za granicą najbardziej można zaoszczędzić, wystarczy wykupić dowolny Internet na kartę od operatora z państwa w którym jest się gościem, by zdecydowanie obniżyć przyszłe rachunki za telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.