laptop-power.pl

Blog komputerowy

Czy warto kupić macbooka?
Laptopy

Czy warto kupić macbooka?

Rynek komputerowy jest niezwykle bogaty i właściwie każdy znajdzie na nim coś odpowiedniego dla siebie. Pośród jednak wielu dostępnych modeli komputerów stacjonarnych, laptopów biurowych i gamingowych, istnieje jeszcze jeden model komputera, który jest niezwykle szczególny. Mowa oczywiście o macbooku. Czym jest ten komputer, a także czy warto się na niego zdecydować?

Najważniejsze zalety macbooka

Macbook to komputer produkowany przez firmę Apple, który charakteryzuje się naprawdę wieloma ciekawymi cechami. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że jest on zdecydowanie droższy niż jakikolwiek inny model komputera na rynku. Modele o tych samym podzespołach kosztują średnio nawet o 70% mniej, niż macbooki. Jakie są zatem jego zalety, które powodują, że warto się na niego zdecydować?
Przede wszystkim macbook to rewelacyjny system operacyjny, który jest napisany specjalnie dla niego. Gdy kupuje się zwykłym komputer, ma się na pokładzie system używany przez wszystkie inne komputery. Powoduje to, że nie jest on idealny i ma naprawdę wiele wad w postaci np. dużej awaryjności i podatności na zawieszanie się. Jeśli chodzi o macbooka, system nie tylko opracuje bardzo stabilnie i jest wolny od ryzyka zawieszania, to również jest bardzo wydajny, czyli cechuje się o wiele wyższą szybkością działania. Co więcej, jest to system o wiele bezpieczniejszy, na którym jest znacznie mniej wirusów i innego typu zagrożeń.
Oczywiście macbooki to nie tylko samo oprogramowanie, lecz również wiele spraw czysto praktycznych i sprzętowych. Mowa tu jest np. o rewelacyjny wyświetlaczu, który wyświetla wszystko bardzo precyzyjnie i wyraźnie, nawet w największym słońcu. Podobnie na dużą uwagę zasługuje klawiatura w takim komputerze, która jest bardzo wygodna, a także bardzo wydajna bateria, zapewniająca naprawdę długą pracę bez ładowania.

Czy warto kupić macbooka?

Czy pomimo naprawdę wysokiej ceny, warto się zdecydować na macbooka? Jak się okazuje, to zależy. Jeśli ktoś potrzebuje komputer stabilny, szybki i bardzo bezpieczny, czyli wykorzystywany np. do pracy i ogólnie rzecz biorąc celów zawodowych, to macbook jest jedynym rozsądnym wyborem. Z drugie jednak strony, jeśli ma to być komputer domowy, to wybór ten w tym wypadku nie będzie zbyt dobry. Po pierwsze jest to model bardzo drogi, lecz co najważniejsze na systemie macbooka nie działają programy z Windowsa, co oznacza, że dużym problemem może być uruchamianie np. gier, co przypadku komputera domowego jest często podstawą. W takim przypadku macbook może nie być zbyt dobrym wyborem.